Orders Sign out
TR EN
Non-Cooled Type Mounting Details

Elektromagnetik frenler tüm aksesuarları ile birlikte verilir. Freni çalıştırmak için herhangi bir ayar gerektirmez.

Elektrik motorunun arka fan koruma sacı sökülerek pervane çıkartılır. Fren ile birlikte verilen Motor bağlantı
kapağı (no: 1), motorun arka bağlantı kapağı ile değiştirilir. (Fren ile birlikte verilen özel motor bağlantı kapağı ELK Gamak, Volt ve Motorsan marka motorlar için tasarlanmıştır.Lütfen sipariş aşamasında motorunuzun markasını belirterek uygun kapağı isteyiniz. Farklı motor markaları için kapaklar hazırlanmaktadır.)

Elektromagnetik Fren klemens kutusunda bulunan bağlantı şemasına göre uygun bağlantı şeklini seçerek (Yürütme sistemleri için gecikmeli kapanma bağlantı - Kaldırma sistemleri için ani kapanma bağlantısı) elektrik motoru üzerinden veya elektrik panosundan bağlantıları yapılır. 

Elektromagnetik fren çalışmaya hazırdır. Fren üzerinde gerilim yok iken frenleme yapar ve motor dönmez.Elektromagnetik frenler akımla sebest kalır, yay baskısıyla frenleme yapar. Frene, bobin gerilimine uygun DC voltaj uygulandığında motor serbestçe döner. 

Soğutmasız tiplerde; Fren ile birlikte verilen göbek dişlisi (no: 4) motor miline (no: 2) (gerekirse dişli delik ölçüsüne göre rotor mili işlenerek ve dişli kama ölçüsü ile eşitlenerek) monte edilir. Göbek dişlisi, fren monte edildiğinde balata dişlisi tam ortasına gelecek şekilde ayarlanarak takılır ve uygun mil segmanı (no: 5) ile sabitlenir.

Motor miline monte edilen göbek dişlisi, balata dişlisine sabitlenerek elektromanyetik fren (no: 7) montaj vidalarından (no: 6) motor bağlantı kapağına sıkılarak monte edilir.